Vilnius-Kernavė-Kaunas baidarėje




Mielas keliautojau,

  Kas galėtų pagalvoti, kad Kovo mėnesį, žiemai dar visai nepalikus mūsų krašto, galima plaukti baidare? Visgi pamatę, kad Kovo 11-tosios proga rengiamas trijų sostinių žygis Nerimi, Karina ir Tadas nusprendė surizikuoti. Suintrigavo juos tie 170 kilometrų upe iš Vilniaus į Kauną per 3 dienas.

Šilta apranga, palapinė, miegmaišiai, kilimėliai, atsarginiai drabužiai ir maistas sugulė į baidares.

Ir štai dvylika baidarių pradėjo savo kelionę lyjant lietui!




       Smagiai šūkaudami ir nekantraudami, visi stebėjo Vilnių iš Neries rakurso. Kadangi visą dieną keliautojų neapleido lietus, lietpaltis buvo būtinas šios kelionės atributas. Senasis Karinos lietpaltis neatlaikė pirmųjų valandų, todėl jam buvo atrasta nauja – kojų dangalo – paskirtis.


Pirmosios dienos plaukimą lydėjo vis žvarbančios ir šąlančios rankos. Kadangi beirkluojant plonosios daržo pirštinės greitai peršlapdavo ir kąsdavo rankas. Kojoms taip pat panašiai sekėsi. Šiek tiek intensyviau pairklavus, jos tai sušildavo, tai vėl geldavo. Rankų ir kojų temperatūra svyravo tai aukštyn, tai žemyn. Bet žinai, kad kelionė tik prasidėjo, todėl organizmas persijungia į „šalčio“ rėžimą. Tad būdravimas šaltyje tampa įprastu, kai kada net ir pamirštamu.

Jau sutemo, o dienos plaukimo tikslo pabaigos nematyti. Pakeliui praplaukiami akmenys kėlė nerimą, nes galėjo apversti žibintuvėlių neturinčių bendražygių baidares. Praplaukę pavojingesnius akmenis Karina ir Tadas visgi nusprendė pasilikti ir apšviesti kliūtis, kad kiti galėtų saugiai praplaukti tamsoje. Iš praplaukiančiųjų atskriejo ne pačios maloniausios žinios - viena kanoja su 4 žmonėmis apsivertė. Tadas nusprendė išlipti į krantą ir patikrinti, ar jiems viskas gerai. Tamsoje bėgo palei krantą nė nežinodamas, kurioje vietoje juos ras ir kaip toli jie gali būti.



       Per tą laiką Karina baidarėje baisiausiai sušalo ir mintyse jau gailėjosi, kad leidosi į plaukimą tokiu oru. Tamsa. Baidarė Neryje. Vandens šniokštimas aplenkiant akmenis. 30-50 minučių tokioje būsenoje ir nesulaukus jokios žinios iš Tado Karina prarado ne tik ūpą, bet ir orientaciją laike bei erdvėje. Galiausiai, sužinojęs, kad nelaimingieji bendražygiai paskandino daug savo daiktų, tačiau turi palapinę ir miegmaišius - naktį praleis ten, kur išlipo - Tadas sugrįžo sunkiai kvėpuodamas nuo bėgimo. Mintis buvo okupavęs dažno kvėpavimo ir plaučių šniokštimo jausmas, todėl prireikė kelių minučių atgauti budrumą.






     Krentant šlapdribai, žibintuvėlis švietė kelią, o Karina ir Tadas atsargiai ir iš lėto plaukė iki stovyklavietės. Pasiekus stovyklavietę, Tadas neprarado sveiko proto, lyjant lietui pastatė ir paruošė palapinę miegui. Deja, sušalusi Karina neturėjo tiek daug stovyklavimo patirties. Pasiekus krantą ir praradus amą negalėjo ištarti nė žodžio, nė nebežinojo, ko išvis nori, tad Tado buvo nukreipta šilčiau bei sausiau apsirengti ir gerti arbatos.





Gavus miego ir maisto nuotaika pasitaisė. Naujas rytas žadėjo dieną be lietaus, nors dangus neskubėjo giedrėti. Po nakties keliems dalyviams pasitraukus, Karina ir Tadas buvo ryžtingai nusiteikę plaukti toliau.













 Antroji diena žadėjo apsilankymą Kernavėje.










      Tos dienos kelionė sekėsi sklandžiai ir be lietaus, nors antrosios nakties stovyklavietė buvo pasiekta jau visai sutemus. Šį kartą nakvynės vieta buvo netoli Achemos, kuri su savo švieselėmis naktį atrodė įspūdingai :)




 Aplankius Kernavės piliakalnius ir išvydus naktį žiburiuojančią Achemą, Karina atsiėmė savo praeitos nakties žodžius ir džiaugėsi jau įveikusi 2/3 kelionės. Tas geras jausmas, kai jau žinai, kad pusiaukelė jau praeity, o tikslas vis arčiau ir arčiau.



        Deja, naktį ponas oras nelepino! Apsirengus visus šilčiausius drabužius teko ne vieną kartą nubusti vidurį nakties, nes buvo ŠALTA. Ryte išlindus iš palapinės paaiškėjo, kad naktį buvo – 3-4 C, nes visos palapinės ir žolė buvo padengti šerkšnu, o šlapi drabužiai ir batai suledėję į ožio ragą.

Bet rytas pasakiškas – juk šerkšnu nuklotą stovyklavietę pasitiko saulutė!

Nušvitus saulei buvo aišku, kad diena bus graži, todėl paskutinė atkarpa buvo kupina didžiausios motyvacijos ir pasimėgavimo. Visgi finišas ne taip jau ir toli! Be to, artėjant prie trečiosios sostinės – Kauno – vaizdai tikrai džiugino akį. Dar neregėtas Kaunas iš gražiosios Neries perspektyvos, viską glostant saulės spinduliams.



Šiek tiek apsvilę skruostus jie pasiekė Kauno Vilijampolės tiltą, suplojo rankutėmis iš džiaugsmo ir pasididžiavimo, atsisveikino su bendražygiais ir pasiekę namus krito į lovą saldžiam pergalės miegui, kurį gali pajusti tik grįžęs po sunkios kelionės ir pajutęs minkštus savo lovos patalus.

Į tris dienas sutilpo lietus, debesys, šaltis, saulė, nesmagumas, gera nuotaika, prastas miegas, nuostabūs vaizdai, nuovargis, pasididžiavimas savimi ir Trys Sostinės.


Įkvėptos nuotykių,
Vilnonės kojinės kelyje

P.S. Kai kurios nuotraukos priklauso kitiems autoriams:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

copyright © . all rights reserved. designed by Color and Code

grid layout coding by helpblogger.com